Jak uniknąć kiły?

Najpewniejszym sposobem uniknięcia kiły jest zachowanie wstrzemięźliwości seksualnej lub posiadanie stałego partnera seksualnego, który przebadał się na obecność chorób wenerycznych.

Staraj się unikać narkotyków i alkoholu – zwiększają one szansę na wystąpienie niebezpiecznych dla zdrowia ryzykownych zachowań seksualnych. Omijanie szerokim łukiem alkoholi i narkotyków będzie pomocne w zabezpieczeniu się przed syfilisem, głównie dlatego, że te używki sprzyjają ryzykownym seksualnym zachowaniom. Dobrym pomysłem jest stosowanie prezerwatyw zarówno do seksu analnego jak i oralnego. Będą one stanowiły dodatkową ochronę.

Badania brytyjskich naukowców wykazały, że mimo świadomości ryzyka niewiele osób decyduje się na takie zabezpieczenie podczas kontaktu genitalno-oralnego.

Grupy ryzyka

Możemy wyróżnić następujące grupy ryzyka:

  • kobiety w wieku 20-24
  • mężczyźni w wieku 35-39
  • osoby homoseksualne
  • osoby biedne, bezrobotne i takie, które nie mają dostępu do opieki zdrowotnej
  • prostytutki męskie i damskie
  • narkomani

To, że kiła jest chorobą groźną, jest oczywiste. Jeśli zatem podejrzewacie u siebie jakieś objawy “francy” zgłoście się do poradni dermatologiczno-wenerologicznej. Dobrym pomysłem jest zbadanie się po odbyciu stosunku z osobą nieznaną. Zagwarantuje to nie tylko zdrowie Tobie, ale w razie zakażenia zapobiegnie dalszemu rozprzestrzenianiu się choroby. Aby zrobić takie badanie, skierowanie nie jest wymagane, a co najważniejsze, wykonuje się je całkowicie anonimowo.

Fii primul care comentează

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*