Problemy z apetytem u dzieci i sposoby leczenia

Apetyt jest czymś naturalnym. Wszyscy odczuwamy go bez większych problemów. Zdarzają się jednak problemy z łaknieniem, z którymi trudno samemu sobie poradzić. Warto wówczas spróbować środków na powrót apetytu.

Istnieją leki oraz zioła, które mogą szybko pobudzić apetyt jak Sanostol. Wiele osób zmaga się z brakiem apetytu. Jednak brak apetytu u dziecka jest szczególnie problematyczny, ponieważ dziecko, które nie czuje głodu, po prostu nie chce jeść. Największy problemem jest to u noworodków i bardzo małych dzieci, którym nie można wytłumaczyć, że należy jeść codziennie kilka posiłków, aby być zdrowym.

Pomoc lekarska przy braku apetytu u dziecka

Dlatego do lekarza zgłaszają się kobiety karmiące piersią, których dzieci nie chcą ssać piersi. Zdarza się, że noworodki nie czują takiej potrzeby. Wtedy lekarz ustala i przeprowadza wywiad dotyczący ilości spożywanych przez dziecko posiłków i decyduje czy konieczne jest pobudzenie. Czasami okazuje się, że dziecko je zbyt często i jest przejedzone. Z tego powodu nie ma ochoty ssać piersi. Czasami okazuje się, że ma problemy z jamą ustną, która sprawia mu ból podczas ssania. Bywa też, że matka nie wytwarza wystarczającej ilości pokarmu lub nie chce ono wypływać z piersi. Wówczas dziecko zniechęca się do jedzenia.

Brak apetytu: fizyczny czy psychologiczny?

Przyczyny braku apetytu u dziecka mogą być bardzo różne i bardzo trudno jest jednoznacznie wskazać te, które są szczególnie odpowiedzialne za taki stan rzeczy. Problem ten nie występuje tylko u dzieci, ale też u dorosłych osób od nastolatków po osoby starsze.

Często przyczyną jest stres związany z trudną sytuacją życiową, przez co traci się ochotę na jedzenie. U młodszych osób przyczyną utraty apetytu jest najczęściej zauroczenie drugą osobą. Wówczas organizm młodego człowieka skupia się na uczuciach i emocjach. Nie zwraca uwagi na własne potrzeby, a przede wszystkim na głód. To stany tymczasowe i nie ma potrzeby przejmowania się ich skutkami. Problem pojawia się, jeżeli brak apetytu jest to stan ciągły i nie ulega poprawie. Wtedy niezwłocznie należy udać się do lekarza, który pomoże ustalić przyczynę.

Fii primul care comentează

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*