Spirulina – odchudzająca mikroalga

Kto choć raz szukał informacji o dietach odchudzających, ten z pewnością spotkał się ze spiruliną. Co to takiego? To zielono-niebieska mikroagla, która zaliczana jest to jednych z „superfood”. Zawiera od 58% do 62% pełnowartościowego białka, co oznacza, że ma go więcej niż mięso wołowe czy soja. Jest bogata w witaminy z grupy A, B, E, komplet 18 aminokwasów, minerały takie, jak potas, wapń, żelazo, magnez, a także kwas gamma-linolenowy skuteczny w walce z chorobami serca, oraz kwas pantotenowy wspomagający leczenie alergii. W odróżnieniu od warzyw czy owoców, spirulina wszystkie te składniki może zawierać w ilości nawet do 20 razy większej.  Tak bogaty skład sprawia, że spirulina jest doskonałym suplementem diety wspomagającym regenerację i oczyszczanie organizmu. Nic zatem dziwnego, że znalazła również zastosowanie w przemyśle dietetyczny.

Spirulina – bioalga o właściwościach odchudzających

Osoby zmagające się z otyłością z reguły nie dostarczają sobie wystarczającej ilości witamin i związków mineralnych, co może prowadzić do nieprawidłowości w działaniu układu endokrynnego. W efekcie organizm produkuje zbyt dużo insuliny, co skutkuje niekontrolowanym uczuciem głodu. Regularne przyjmowanie spiruliny pozwala unormować wydzielanie hormonów i skutecznie obniżać produkcję insuliny.

Jak wcześniej wspomniano, spirulina zawiera kwas gamma-linolenowy, który oprócz dobroczynnego wpływu na układ krwionośny, pomaga regulować poziom cukru i insuliny, a także obniża poziom cholesterolu we krwi. Oznacza to, że cukier nie będzie się metabolizował w tłuszcz i nie odłoży się w organizmie.

Spirulinę można kupić w postaci tabletek, lub proszku, który można dodawać do żywności (np. koktajli energetycznych). Poleca się ja osobom z anemią, weganom i wegetarianom, osobom, które chcą oczyścić organizm z toksyn, oraz tym na diecie redukcyjnej. Należy jednak pamiętać, że spirulina jest jedynie jednym z elementów zbilansowanej diety i nie stanowi remedium na otyłość. Tylko odpowiednie odżywianie, ruch oraz suplementacja mogą dać pożądane efekty w postaci smukłej sylwetki.

Fii primul care comentează

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*